MANDRAGE - rozhovor z 18.10.2009

22. července 2011 v 23:36 | Mali |  Rozhovory
Mandrage dnes můžete vidět skoro v každém větším městě naší republiky, občasně také mimo ni. Informace o koncertech, historii a dalších věcech můžete najít na stránkách www.mandrage.cz, případně na jejich profilech na BandZone, Facebooku či MySpace. O Mandrage a jejich novém albu jsme si také povídali se zpěvákem a kytaristou Pepou Bolanem.

1) Jak ses vlastně dostal k muzice a defacto k Mandrage?

K muzice jsem tíhnul už od 6. třídy, kdy frčel heavy metal. Tahle muzika mě hrozně bavila, ale nikdy mě nenapadlo, že bych mohl také někdy hrát v nějaké kapele a už vůbec by mě nenapadlo, že bude relativně úspěšná. V sedmnácti letech jsem začal hrál v první kapele. Jmenovala se Opressor a hráli jsme black metal. Později jsem dal dohromady Velvet Ecstasy, se kterými už se začal jistý úspěch dostavovat, ale nikdy jsme to nedotáhli do konce. S Velvetama jsme párkrát hráli i s takovýma prckama, který se jmenovali Mandrage.

2.Jakou muziku si pustíš do uší nebo při cestování v autě??

Momentálně si stíhám pouštět muziku už pouze v autě, takže dobrá otázka. Když jedeme s Mandrage na nějakou delší štaci, nikdy si nesmím zapomenout vzít s sebou svůj iPod, kde mám 80GB muziky, takže je vždy z čeho vybírat. Ale nejvíce mi tam frčí kapely SUEDE, BABY SHAMBLES, MANDO DIAO a rád se nostalgicky vracím i k nějakému starobnímu metálku.

3) Je těžké zvládat práci, rodinu a hraní v Mandrage? Přeci jen to asi zabere docela hodně času?

Jo, tak to je problém, ale musím bojovat. Až dobojuju, najdeš mě v péči doktora Chocholouška.

4) Jste v kapele různě staří. Dělám Vám někdy problém domluvit se, jak bude konkrétní nová písnička vypadat?

Obvykle vždycky - každý jsme i žánrově trochu někde jinde, ale nakonec je všechno po mém, takže se vždycky nějak dohodneme. Ha-ha. Neee, dělám si srandu. Od toho je tam producent, aby korigoval tyhle malé bitvy.

5) V poslední době bodujete v rádích a televizi s písničkou "Hledá se žena". Jak vlastně ta písnička vznikala?

Ta vznikla velice vtipně. Měli jsme nějakou invenční abstinenci, tak povídám Víťovi: "Zahraj tři nejblbější akordy, co tě zrovna teď napadnou." On začal hrát a nakonec z toho vznikla tato píseň. Původně se v písni ještě zpívalo "Hledá se žena, žádná kráva". Ha-ha.

6) Za pár dní budete vydávat po dlouhé době nové album. Zkus nám ho trochu představit?

Tak jo. Bude to nejlepší album na světě! Ha-ha. Ne, fakt bude to pecka. Tak nějak jsme se shodli, že píseň "Hledá se žena" bude nejhorší na celém albu. Jsou tam dost promakaný texty, na kterých nám moc záleží. Zajímavostí je, že všechny texty jsou skutečné příběhy, které jsme sami prožili. Nejsou to jen nějaké smyšlené básničky, ale opravdové životní etudy.

7) Máte s Mandrage nějaký hudební sen či cíl? Nebo je třeba nějaká kapela, se kterou byste si opravdu přáli zahrát?

Pokud budu mluvit sám za sebe tak, Karel Gott je jediná skutečná celebrita v tomhle státě. Řadím ho do stejné škatulky hvězd, jako mám třeba Václava Havla, Miloše Formana, Spejbla a Hurvínka nebo Krtečka. Ne že bych snil o tom si s ním zahrát, ale spíš nemám žádné vysněné Pány Nedotknutelné, že by se mi při vyslovení jejich jména třásla kolena. Jako mladej kluk jsem obdivoval Kodyma z Wanastowek a s nimi jsme pak jeli turné, takže já mám splněno.

8) Před necelými dvěma lety jste hráli i na skautském jamboree Klíč 2008 v Plzni. Je nějakej rozdíl mezi skautským a normálním publikem?

Hele skautíci fakt překvapili. Byli hodně moc v pohodě. Čekal jsem něco ve smyslu pionýrského tábora, ale ty lidičky byli strašně fajn a myslím si, že by mohli leckteré návštěvníky hudebních festivalů učit, jak se má správně pařit na rockovým koncertě.

9) Když už jsme u skautů - co se ti vybaví, když se řekne tohle slovo?

To je nečestné a nesportovní, to by Mirek Dušín nikdy nedopustil. Ha-ha-ha.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama