Srpen 2011

Natruc 2011 mýma očima

29. srpna 2011 v 14:15 | Mali |  Reporty
V sobotu 27.8.2011 proběhl na Kmochově ostrově v Kolíně již 14. ročník festivalu NATRUC.

Když jsme po dvou hodinách cesty dorazily na místo, začlo poprchávat. Doufaly jsme, že to bude jen přeháňka, ale bohužel nebyla %).. Prošly jsme si areál, koupily si placky Mandrage v krámku u Viktorky a šly jsme se podívat k Natruc stage, kde zrovna dohrával Xindl X.
Po něm měli hrát UDG, takže jsme se snažily zabrat nějaké dobré místo, nakonec jsme skončily asi v druhé řadě. Ostatní holky, s kterými jsme se měly sejít, byly v první řadě kousek od nás. Jejich koncert byl skvělý, já osobně jsem si ho užívala i přes ten déšť. Sice jsem neznala všechny písničky, ale i tak jsem nevydržela v klidu. Kluci zahráli Kurtizánu, Éterickou, Duši slečny Mai a spoustu dalších, jako přídavek i Hvězdáře. Tentokrát neměl Jugi sukni, ale jen barevný trenky, ve kterých se v průběhu koncertu vykoupal v kaluži.. :D Jestli teď není nemocný, tak před ním smekám.. :D Na UDG jsem byla poprvé, ale je vidět, že to s fanoušky umí, hráli s námi "hru", kdy nejdřív špatná polovina opakovala po nich, potom dobrá polovina (ve které jsme byli my) opakovala ještě hlasitěji, zkrátka se nás snažili do koncertu pořádně zapojit. Když dohráli, hodně lidí odešlo, ale přicházeli i noví, takže jsme rychle obsadili první řadu hned vedle holek, se kterými jsme se konečně osobně seznámily. :)

Na stagi se připravovala SKAčková kapela Sto zvířat, které moc neposlouchám, ale pár písniček od nich znám. Oblečení už snad ani víc mokrý být nemohlo, nadávala jsem, že jsem si nekoupila v krámku u Viktorky pláštěnku.. :/ :D Deštník jsme měly rozevřenej jen když ladili, protože by ostatní za námi pak nic neviděli. Alespoň mi pak chránil tašku, která už ï tak byla dost prosáklá.. :D V mokrým oblečení už byla dost zima, tak jsem se zahřívala alespoň pohupováním na jejich písničky, jako např. Škola, Nikdy nic nebylo, nebo Alice se dala na pití.


S holkama jsme ke konci pořád hledaly červenou dodávku, jestli náhodou nepřijeli MANDRAGE. :D Sto zvířat už dohráli, a oni pořád nikde.. :O Tak pak jeden člen z jejich kapely vtipkoval, že Mandrage zrušili koncert, měla jsem chuť po něm něco hodit :D.. Nejvíc jsme se bály, že třeba nepřijedou včas a vymění se s Rybičkama 48, který hráli až někde po půlnoci, a tu už spousta holek musela domů, protože bydlíme daleko od Kolína.. Naštěstí pak přijeli, i když se spožděním.. Proto byl (nebo mě alespoň přišel) koncert o hodně kratší.. Hráli Kapky proti slzám, Punk Rock Song, Františkovy Lázně, Message in the bottle, Hledá se žena, Už mě víckrát neuvidíš, a pár dalších.. Jako přídavek Hotoví a Mates s Františkem měli sólo, konečně jsem ho slyšela naživo. :) Chtěla jsem fotit nebo natáčet, ale zrovna na Mandrage se spustil snad největší slejvák, takže z toho nic nebylo.. >.< Ale déšť jsme vůbec nevnímaly, všichni (alespoň ti okolo mě - včetně mě) zpívali, skákali, pištěli.. :D Koncert byl fajn, ale oproti jiným (třeba těch Sto zvířat) mi strašně rychle utekl.. Víťa si nás při sóle a ve chvílích kdy nezpíval točil na kameru, jsem zvědavá, co s tím budou dělat.. :D Ani nevím, jestli se tam chci vidět.. :D Mates rozdal dvě paličky, nejdřív šel naproti nám, Andy mě úplně zamáčkla na tu zídku, která tvořila to podium.. :D Nakonec je dal dvěma slečnám někde na krajích.. Po koncertě si přišli podat s fanouškama (fanynkama :D) ruce, takže to spustilo další šílenství.. :D Když už fakt měli odcházet, tak jsme tleskaly, řvaly..
Pak holky i skandovaly, myslim, že z toho museli být ostatní dost otrávený, ale mě to je jedno :D.. Já jsem tam zařvala Františeek, nečekala jsem, že v tu chvíli bude zrovna takový ticho.. :D Tak se podíval našim směrem, začal se usmívat a zamával nám. :D Pak k nám i přišel a něco jsme si s ním řekly.. :)) To tu nebudu rozebírat :D.. Ale udělalo mi to radost :)). Holky tam pak řvaly na Kečupa (kdo neví kdo to je, má smůlu :D), ten z toho byl červenej - možná proto se mu říká Kečup :D.. a přinesl nějaký trsátka.. A pak už to opravdu skončilo a začala se připravovat Anna K. s kapelou.


Annu K. jsem pak moc nevnímala, protože jsme dělaly něco jinýho - o tom budu za chvilku psát, ale co jsem se občas do nějakých jejích známých písniček zaposlouchala, tak to nebylo vůbec špatný! :) Čekaly jsme na Mandrage vedle stage za zábradlím, protože jsme pro ně měly takový menší dárky.. :) Po chvíli přišel Coopi, tak jsme mu to daly, on se usmíval a říkal, že neví co se bude teď dít, ale že se možná pak s náma kluci přijdou vyfotit, chtěly jsme totiž společnou fotku. František mezitím už odjel domů.. Bohužel po hoodně dlouhý chvíli nepřišli :D, tak jsme se šly podívat na druhou stranu a zjistily jsme, že natáčí nějaký rozhovor - nejspíš pro óčko, tak jsem zvědavá, kdy to uvidíme! :) :D.. Pak zalezl Bolan s Matesem nadobro do VIP, takže jsme je už neviděly... Polovina holek už musela jet domů, tak jsme se rozloučily a šly se podívat znova k tomu krámku, kde jsme se předtím kupovaly ty placky, náušnice a tak.. :) Zjistila jsem, že plakát, který jsem si u nich nechala, byl rozmočenej, takže budu muset sehnat někde jinej.. :'( :D.. a stánek už měli skoro sbalený, takže ani tu tašku, kterou jsem si chtěla po koncertu Mandrage koupit už si asi nekoupím.. Tak snad na e-shopu.. :)Zrovna tam byl i Víťa s Terezou, tak jsme je na chvíli vyrušily a vyfotily se s ním. Počkaly jsme, až douklidí ten stánek a vyfotily se i s Coopim. :) Vypadáme tam jak zmoklý slepice (jenom vypadáme? :D), ale nevadí, hlavně že nějakou fotku máme.. :D

A pak už jsme jely domů, protože v tom mokrým oblečení byla strašná zima.. Je to škoda, chtěla jsem slyšet Richarda Mullera naživo, ale už se to fakt nedalo.. Docela by mě zajímalo, jaký překvapení měli připravený Rybičky 48, takže doufám, že se o tom někde dočtu.. :D A to je všechno.. :) Je to psaný na rychlo, jen ty pro mě nejdůležitější chvíle, a doufám, že pokud to bude někdo číst, hlavně fanynky Mandrage.. :) :D

PS: videa jsem ukradla na youtube.. :P

Byly jsme na Natruce 2011

29. srpna 2011 v 12:53 | Mali |  News
Č-č-č-č-čáu! S Andy a spoustou dalších holek jsme byly na festivale Natruc 2011, kde hrála kromě Mandrage i spousta jiných kapel.. Počasí nevyšlo zrovna ukázkově, ale i tak to byl zážitek! ;)
Brzy od nás čekejte nějaký report..


Hlasuj pro Mandrage!

25. srpna 2011 v 13:26 | Mali |  News
Ahoj! Máš rád/a Mandrage a chtěl/a bys je podpořit? Pokud jsi tak ještě neučinil/a, hlasuj pro ně TADY! (Stačí se stát fanouškem na stránce Hudební festivalové ceny a následně v albu Hlasuj pro nejoblíbenější festivalovou kapelu pro rok 2011 najít jejich fotku, u které dáte LIKE!)Všem, kteří budou hlasovat nebo už hlasovali DÍKY! :)Mandrage - VIP zprávy

12. srpna 2011 v 2:17 | Andy |  Další videa
Tento rozhovor běžel 27.6.2011 ve VIP zprávách na PRIMĚ. Natočen byl 17.6. na Votvíráku. Protože jsem toto video v archivu na streamu už nenašla, musela jsem ho nahrát na YouTube. Taky jsem ho sestříhala, aby tam byli jenom MANDRAGE, proto se výrazně zhoršila kvalita.


Jojo, nám to taneční (ne)umění pod podiem nikdy vadit nebude, obzvlášť na Mandrage, kdy je nám všechno totálně ukradený.. :D

Mates v rozhovoru pro FAJNZONA.CZ

11. srpna 2011 v 23:43 | Andy |  Rozhovory
Tento rozhovor s Matesem (+Františkem, kterej nic neřiká) je natočen po koncertě v kutnohorském Planet Music clubu , který se konal 6.3.2010.
(video je zobrazeno dole,ta stránka je taková nepřehledná)

Mandrage v pořadu Limuzína

10. srpna 2011 v 16:05 | Andy |  Další videa
Video bylo vysíláno na TV Public,r.2008
"Taneční, hudební a divadelní skupina Mandrage!" :D
(Stalo se mi několikrát, že se video seklo a vrátilo na začátek, kdyžtak stačí aktualizovat stránku a vrátit na čas, kde se to seklo.)

Mandrage - křest CD Hledá se žena

10. srpna 2011 v 14:12 | Andy |  Další videa
Video je z října 2009, kdy Mandrage křtili desku Hledá se žena v plzeňském Buena Vista Clubu.
.. když jsem viděla tohle video poprvé, tak sem se děsně smála, nevim proč.. asi že tam jsou kluci v náladičce :D "kytary, kytary... huráá kytary!" :D


Mandrage v pořadu Radiorock

10. srpna 2011 v 13:24 Další videa
Malá ochutnávka toho, jak to asi vypadá ve studiu, při nahrávání písniček :)
Tento díl byl vysílán 24.2.2011 na ČT2 a točen v listopadu 2010 v Brně.

Mandrage - Mates Vorda

10. srpna 2011 v 12:50 | Andy |  Grafika
Něco tak divnýho jsem neviděla fakt dlouho, asi proto, že sem něco takovýho vytvářela fakt po strašně dlouhý době. Když už to mam, tak proč to sem nedat no (abych taky od založení tohohle blogu přidala nějakej asi 2.článek) :D ..