MANDRAGE - rozhovor pro t-music, 2012

22. ledna 2012 v 17:31 | Mali |  Rozhovory
(1. část: Chceme snížit počet ročních období na dvě + 2. část: Inspirovali nás Upír Nosferatu i Saskia Burešová)

Co plánují na rok 2012, jaký znají nejčernější vtip, jestli k sobě nepřiberou pátého člena a jak se jim líbí na iTunes? Přinášíme vám rozhovor s kapelou Mandrage.
Koncem listopadu vydali Mandrage své třetí album Moje krevní skupina a nejen o něm jsme si s už tradičně velmi vtipnou čtveřicí popovídali.
(1.část)

Začněme u vašeho nového alba Moje krevní skupina. Je to první vaše deska, na které se objevily klávesy. Franta Bořík s vámi dokonce i koncertuje - peče se nový člen kapely?
Pepa: Franta s námi spolupracuje jakožto externí klávesák už od začátků, ale momentálně se podílel i na tvorbě nové desky a jezdí s námi skoro na všechny koncerty, takže je určitě součástí týmu Mandrage Crew, ale Mandrage stále zůstávají jako pevná čtyřka. Nejen že je Franta plachej a nerad se fotí, ale součástí týmu je i naše road managerka Lucka a také se nedá považovat za člena kapely.


Co se týká samotných textů, přijde mi, že máte hodně rádi černý humor?
Pepa: Nejsem si jistý o jakém humoru je teď řeč, ale já beru všechno co napíšu naprosto vážně. Každopádně máme určitě rádi humor jako takový, černý, hnědý i růžový.


Nejčernější vtip, který jste kdy slyšeli?
Pepa: Mandrage vyhráli t-music!!!


Klip Františkovy Lázně zanedlouho na YouTube překoná 2 miliony přehrání - jak často si vy a vaši příbuzní tuhle písničky sakra musíte pouštět?!
Pepa: Mně bohatě stačí ji slyšet každý týden na koncertě, ale ani jsem nevěděl, že už je to tolik, tak jsem se se zájmem podíval a už je to přes 2 mega. Pokud má píseň takovou sledovanost, musí být buď hodně oblíbená a nebo hodně blbá. Doufám, že Františkovy Lázně patří do té první kategorie. (smích)

Jaký je to pro vás pocit mít "svou krevní skupinu" na iTunes?
Coopi: Na iTunes patří naše deska k nejstahovanějším, takže rozhodně dobrý.


Na jaře 2012 vyrazíte na turné, ráda bych se ale ještě vrátila k tomu minulému, v rámci kterého jste třikrát vystoupili i v Anglii. Jak na ty koncerty tam vzpomínáte? Největší zážitek?
Víťa: No jak na ně vzpomínáme... První koncert jsme hráli v den královské svatby a byl to tak veselý večírek, že mi zbytek turné tak nějak splynul a probudil jsem se až v zácpě na milované Dé jedničce.


Jaké jsou vaše plány na rok 2012?
Pepa: Velké turné, na které bych rád všechny pozval, protože to rozhodně bude stát za to. Bude to naše první velké turné s profesionální technikou, ozvučením, světly, show a designem.
Mates: Krom toho bychom rádi snížili počet ročních období na dvě.

(2. část)
Na úvod se nezeptám vaší oblíbenou otázkou - co znamená název Mandrage. Ale co takhle - už máte vymyšlené, co bude znamenat Mandrage v první polovině roku 2012?
Pepa: Od roku 2011 jsme říkali o našem názvu pouze pravdu a ta je taková, že je odvozen od Mandrax, což je syntetická droga, která se v 60. a 70. letech v zahraničí předepisovala jako pilulka na spaní. Později se zjistilo, že má spoustu vedlejších účinků, včetně toho, že na ní vzniká velmi silná fyzická i psychická závislost - Mandrax se objevuje v podobě tablet podobných tabletkám extáze nebo jako sypký prášek v kapslích a užívá se nejčastěji rozdrcený kouřením z dýmky.

Pojďme k vašemu novému albu Moje krevní skupina, které hodně směřuje i k elektronice. Jaké byly zásadní vlivy k tomuhle vašemu hudebnímu směřování?
Mates: Inspirovali nás především Stravinski - Svěcení jara, film Upír Nosferatu s Klausem Kinskim a samozřejmě Saskia Burešová.

Jste rádi, že je iTunes konečně dostupné i v Česku? Využíváte ho vy sami?
Pepa: Na iTunes jsem si zatím koupil jen naši novou desku, protože jsem chtěl zkusit, jestli to funguje. (smích) Jinak jsem ze starý školy, takže dávám přednost klasický placce v podobě fyzického CD. Má to svou materiální hodnotu a nejsou to pouze data, ale doba je taková, že se všechno zjednodušuje, takže proč ne. Jediná chyba českých iTunes je, že přišly trochu pozdě. Doporučil bych se také seznámit s novým serverem na streamování hudby Music Jet.

K albu jste přibalili 3D booklet a brýle - čí to byl nápad?
Pepa: Pořád jsme přemýšleli, co dát fanouškům, kteří si koupí klasický nosič navíc, protože takových lidí neustále ubývá a to jsou opravdový fans. Je třeba si jich vážit. Smekám před mladými lidmi, co si v dnešní době koupí CD nosič. Nakonec jsme se rozhodli pro 3D booklet s 3D brýlemi, protože to u nás ještě zatím nikdo neudělal. Byl to Matesovo nápad.

A na závěr - zaujaly mě vaše "krevní" fotky, jak probíhalo focení? Respektive co mu předcházelo?
Mates: Samozřejmě mu, jako před každým focením, předcházelo skupinové mazlení.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama