MANDRAGE - rozhovor z 13.3.2012

16. března 2012 v 21:32 | Andy |  Rozhovory

Skupina Mandrage získala cenu Anděl 2011 za skupinu roku. Přečtěte si, jaký vztah má kytarista Pepa Bolan ke šroubům a k soutěžení.


Ahoj Pepo,
na čem právě Mandrage pracují a kde vás můžeme slyšet hrát naživo?
Právě probíhá naše první velké turné pod názvem "Moje krevní skupina tour 2012" a všechna místa a termíny si mohou fanoušci zjistit na www.mandrage.cz. Dále makáme na novém klipu, který bude k písni Mechanik.


Vaše úspěšná píseň Šrouby a matice je o lásce. Jaký vztah máš ale ke šroubům jako takovým a obecně ke kutilským pracím :-)? To je ve vztazích taky důležité.
Nevím, jestli o lásce je zcela správný výraz, ale spíš o vztahu jako takovém, ke kterému samozřejmě patří i láska. Jelikož jsem vystudovaný strojař a makal jsem ve Škodovce, poznám rozdíl mezi metrickým a whitworthovým závitem a technické věci mi nejsou zcela neznámé. Neříkám, že jsem technik z lásky, ale strojařina určitým způsobem můj život ovlivnila.


Soutěžíš rád? Zúčastnil ses někdy nějaké hudební soutěže?
Já třeba soutěžím rád, ale rozhodně ne v hudbě. Hudba je tady od toho, aby nás bavila, a ne abychom se předháněli, kdo to tam dá líp. Pravý umělec je výjimečný tím, že nám předá něco, co nám jiný dát nedokáže. A je úplně jedno, jestli pocity, které nám předá, jsou podané precizně vyšlechtěným hlasem nebo jestli je vychrochtá.


Zní ti během dne v hlavě neustále hudba? Pobrukuješ si někdy během dne své vlastní písně?
Své vlastní písně naštěstí ne, ale v hlavě mi neustále něco hraje. Obvykle ta nejpitomější píseň, kterou ráno slyším, mi pak v hlavě zní celý den a někdy je to strašně nepříjemné, protože se toho člověk nemůže nijak zbavit.


Co byste jako skupina chtěli dokázat? Máte nějaký jasně stanovený cíl?
Spíš jsou to takové menší mety, ke kterým se člověk snadněji přiblíží. Rozhodně nemáme v úmyslu si myslet, že jednou vyprodáme Strahov, ale momentálně se snažíme, aby dobře dopadlo naše turné, a dál se uvidí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama