Report z Plzeňského Majálesu 2012

30. dubna 2012 v 22:05 | Andy |  Reporty
28.4.2012 proběhl 23.ročník PLZEŇSKÉHO MAJÁLESU.

Vyrazila jsem ráno v půl 8 , dojela jsem do Prahy na Zličín a tam už jsem jenom počkala na autobus do Plzně. Cesta proběhla v pohodě a v 10h. už jsem byla na nádraží v Plzni. Původně jsem měla v 11:20 sraz u Jekyllu s Páťou. Bez navigace na mobilu bych ho hledala snad ještě teď :D. Nakonec dorazila dřív Anet a na Páťu jsme čekaly ještě přibližně hodinu. Když dorazila + s její kamarádkou, mohly jsme konečně vyrazit do Lochotinského Amfiteátru, kde Majáles probíhal.


Cesta trolejbusem nám zabrala pár minut. U vchodu proběhla prohlídka, já vyhodila plnou flašku limonády a mohlo se jít. Dorazily jsme kolem 13:00 a zrovna hrála na Excelent stagei (u které jsme se pohybovaly celou dobu) pro mě neznámá kapela Post-it. V tu chvíli na místě ještě moc lidí nebylo,většina teprve přicházela. Kolem 13:40 hráli Imodium,které jsme si chtěly také poslechnout,takže už jsme si šly do 1.řady držet místa. Jelikož už v tuhle dobu bylo vedro,nechtělo se nám nic moc dělat. Hned po nich přišli na řadu UDG (cca 14:50), na které se zřejmě hodně lidí těšilo(včetně nás),protože lidí u podia a na ploše na sezení bylo čím dál tím víc. V tu dobu bylo asi to největší vedro,takže hasiči po nás začali kropit vodu. Zrovna nadšená jsem z toho nebyla,tak sem si hodila mikinu na hlavu - moc jsem toho nezachránila a i tak jsem byla pěkně mokrá,ale vtipně jsem asi vypadala:D. Ale i přesto vedro myslím, že atmosféra byla víc než skvělá a já s Anet jsme si koncert užily.
Kolem 16:20 začal hrát V.Neckář, to už přijeli Mandrage a připravovali se. Já osobně jsem se nemohla dočkat a čekání bylo nekonečný. Tuším, že Mandrage začali hrát dřív, než bylo původně psáno. Cca v 17:40 měli zvukovou zkoušku. To už celkem zapadalo sluníčko,takže vedro ustávalo. Dokonce tam přijel i DJ Friky jako na turné. Kolem 18:00 už začali hrát. Playlist byl podobnej, jako den předtím ve Velké Dobré,kde jsme s Anet také byly. Vlastně bývá pořád podobnej jako na turné - takže odstartovávají Mojí krevní skupinou a hned na to rozjedou koncert Mechanikem. Dále hráli kromě CML a Air Arabic všechny songy z Mojí krevní skupiny,ze starších např. Mozek, Punk Rock Song, Hledá se žena,Píseň z Marsu atp. Myslím, že atmosféra nebyla vůbec špatná a celej koncert byl parádní. Jediná písnička, kterou tentokrát zahráli a 2 koncerty předtím jí vynechali, tak byla Už mě víckrát neuvidíš,což mě potěšilo,protože ta vždycky byla moje nejoblíbenější:). Jako vždy dali na vyřvanej přídavek akustické Kapky proti slzám a Františkovy Lázně, při čemž vytáhli menší pyrotechniku a hasiči hned měli co dělat s uhašováním:D.
Když koncert definitivně skončil, pokoušely jsme se čekat na kluky. Po půl hodině nám oznámil Kečup, že jestli čekáme na Pepu, tak ten už šel domů. Pak nám ale ochotně zavolal Matese:). Přišel s tim, že byl za náma vyslán:D. Holky se ptaly kde je kdo - František že už odjel za tátou , nebo tak něco a Víťa že je někde mezi lidma. Tak jsme se aspoň vyfotily s Matesem a on odešel. Potom jsme se různě ztrácely od sebe s holkama, hledaly a pak už nám nezbývalo nic jinýho,než se vydat na vlak. Cestou jsme se rozloučily s Páťou, vlakem jsme jely s Lucy a Kačkou a v Praze jsme se rozloučily. Domů jsem dorazila kolem půlnoci,spálená jak rajče :-) , pár vět jsem řekla mámě a byla jsem tak unavená z těch 2 koncertních dnů, že jsem hnedka padla do postele:D.
..Majáles byl skvělej , počasí nám vyšlo krásný a já doufám, že za rok si všechno zopakujeme.:))

..a tady tři videa s Mandrage, co jsem natočila...

Šrouby a matice

Mates, František a DJ Friky

Už mě víckrát neuvidíš
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jak dlouho znáš Mandrage? (přibližně)

10 a více let 7.4% (36)
9 let 4.9% (24)
8 let 6% (29)
7 let 4.9% (24)
6 let 6.8% (33)
5 let 14.2% (69)
4 roky 7.4% (36)
3 roky 10.5% (51)
2 roky 14.6% (71)
1 rok 7.8% (38)
půl roku 7.6% (37)
méně než půl roku 7.6% (37)

Komentáře

1 Keltina Keltina | 13. května 2012 v 17:53 | Reagovat

Moc pěkná reportáž :-) ... jenom mám takovej zvláštní dotaz :-D Kolik měříte holky? Abych si od toho odvodila jak vysokej je Mates, dycky ho vidim jen z pod podia :-D

2 Andy [admin] Andy [admin] | Web | 14. května 2012 v 0:36 | Reagovat

Děkuju:).. Jinak já (napravo)měřim cca 171cm .. takže Matese bych tipovala tak na 179? :D

3 Keltina Keltina | 14. května 2012 v 20:08 | Reagovat

:-)) okii, díky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama