MANDRAGE (Franta a Mates) - rozhovor z 9.8.2012

9. srpna 2012 v 20:33 | Andy |  Rozhovory
"Čtěte poutavý rozhovor s bubeníkem a klávesistou kapely Mandrage,
která vystoupí 25. 8. na festivalu Natruc. "


Kdy se můžeme těšit na novou desku?
To ještě nevíme, ale určitě v příštím roce.

Už jste tisíckrát odpovídali na otázky týkající se vašeho názvu, zda jste našli ženu, na důvody vašeho raketového vzestupu, ale na jakou otázku byste chtěli odpovědět Vy?
Moc bych si přál, aby se mne někdo zeptal, proč se baterie samovolně vybíjejí. Nebo na to, jestli je sklo (v běžných podmínkách) pevná látka, nebo kapalina. Nebo proč je Kerouacova hyperkniha Na cestě stále tak atraktivním a vzrušujícím dílem. Nepřestávám doufat v to, že tyto otázky jednou přijdou, a já budu hrdě obnažovat svůj intelekt před národem. Do té doby nezbude nic jiného, než stále opakovat, že ženu jsem našel (a jakou!), že slovo Mandrage je vlastně odkazem na slavného maďarského sprintera, a že za naším raketovým vzestupem stojí agentura Wink a nahá krása Josefa Bolana.

Co plánujete po festivalové sezóně?
Po festivalu Hrady.cz zůstanem věrni tradici a pojedeme další kočovnej festival, a to Back To School. No a potom vyrazíme na podzimní část našeho jarního turné k desce Moje Krevní Skupina, kde předvedeme to, co jsme v jarní části nestihli předvést těm, kteří na jaře dorazit nemohli, a současně s tím i to, co jsme již na jaře předvedli těm, kteří tam přítomni byli. To, a ještě mnohem víc.
Na konci festivalové sezóny zamíříte na 15. ročník festivalu Natruc do Kolína, kde vystoupíte po Davidu Kollerovi. Myslíte, že některá současná česká kapela může dosáhnout věhlasu legendární Lucie?
Myslím si, že ne. Myslím, že v současný době, díky internetu a otevřenejm hranicím, máme všichni mnohem jednodušší možnost objevit nový a dobrý kapely, a tak možná nastává doba bez kapelovejch gigantů, která je otevřenější spíš klubový scéně a žánrově pestřejším projektům pro uzavřenější skupiny lidí.
S jakým interpretem byste se rádi potkali na jednom pódiu?
No se spoustou, ale tak namátkou třeba s Frankem Zappou, ale to už se nepovede… Tak třeba s Justice, Skrillexem, the Hives, Die Antwoord, nebo s Dandy Warhols…

zdroj: http://natruc.barry.cz/2012/08/mandrage-na-natrucu-rozhovor/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

Ano 63.9% (675)
Ne 18.4% (195)
Trochu 17.7% (187)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama