Mandrage - rozhovor s Pepou Bolanem z 27.9.2012

28. září 2012 v 10:51 | Mali |  Rozhovory
Pepa Bolan má za sebou pořádně akční studium. Zatímco pan učitel Marek ho škrtil, češtinář ho vyhodil ze školy, protože měl džísku s nápisem Napalm Death…
Mandrage jsou jednou z hlavních hvězd t-music Back to School. Dnes vystupují doma v Plzni a příští týden je čeká ještě Ostrava a Praha. Kytarista a zpěvák Pepa Bolan zavzpomínal na svá školní léta. Procházka růžovým sadem to rozhodně nebyla.


Jakou školu jsi vystudoval?
Mechaniku strojů a zařízení. Dodneška vůbec netuším, co to znamená a co bych měl vlastně dělat.

Jak tě školní léta inspirovala v hudební kariéře?
Jako teenager jsem byl fanatickej fanda heavy metalu. Pořád se snažím jeho prvky propašovat do tvorby Mandrage a pořád se mi to vůbec nedaří.

Jak vzpomínáš na svá školní léta? Vybavíš si nějakou pikantní historku z lavice?
Jelikož jsem celou základní školu absolvoval za bolševika, byly moje nejdivnější průsery odtud a měly vždycky pachuť jakéhosi nabourávání socialistické morálky. Například když jsem vyryl na soudružskou lavici obří logo Metallica nebo natřel na školní plot nápis SMRT RUSÁKŮM… Pokaždý jsem skončil v ředitelně na koberečku. Svazáckej učitel češtiny mě vyhodil ze školy, protože jsem měl džísku s nápisem Napalm Death a ještě mi z krku strhnul obrácenej kříž, což jsem považoval za až moc potupné a na oplátku jsem mu vyhodil z okna mléčnou svačinku. Pan učitel Marek, mimochodem velký komunista, mě škrtil, když jsem provolával slávu USA po vítězném hokejovém zápasu proti Sovětskému svazu. Pak mi navrhnul dvojku z chování, tak jsem mu vystříkal kanagomem na dveře hákovej kříž a zapálil. Dodnes určitě neví, kdo to byl. No... Bylo toho víc, ale to by bylo na knihu.

Jak by ses zhodnotil jako student? Byl jsi spíš premiant nebo rebel?
Teď to vypadá, že za normalismu si člověk užil srandy kopec, ale o nějakém velkém rebelantství se nedá mluvit, protože to dělal každý, kdo nebyl úplný šprt. Já byl spíš takovej šedej průměr, měli jsme tam i větší hovada.

Plánovals hudební kariéru už na škole nebo to přišlo pozdějc?
Když jsme měli na výtvarné výchově nakreslit, čím bychom chtěli být v budoucnu, všichni kreslili popeláře nebo kosmonauty… A já tam měl pána s dlouhými vlasy, co paří na kytaru.

Kdy sis koupil kytaru a jakou první písničku ses na ni naučil hrát?
Já si první elektrickou kytaru koupil až na střední, protože za bolševika to bylo hodně nereálné. Moje první písnička, co jsem se naučil, byla od Visacího zámku "Jede traktor, je to Zetor, jede do hor, orat brambor". Hned po tom jsem začal komponovat svoje vlastní skladby a jedna, kterou jsem v té době považoval za fakt vydařenou, se jmenovala Nekonečná tortura. Byla o tom, jak budou vydloubnuté oči koukat na svoje tělo, které se rozkládá v močůvce.

Co bys vzkázal nebo doporučil těm, kteří stojí na začátku nového studijního roku?
Aby si uvědomili, že není důležité mít skvělé známky, ale prolézt. A zase je důležité prolézt tak, aby nemuseli v budoucnu věčně někomu dělat vola. Vzdělání je důležitý a je to jedna z mála věcí, kterou člověku nikdy nikdo nevezme.

Chtěl by ses vrátit Back to School?
Ne, nikdy. Normalizační výchova narušila moji dětskou psychiku.

_______________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

Ano 63.7% (670)
Ne 18.5% (194)
Trochu 17.8% (187)

Komentáře

1 Tess Tess | E-mail | Web | 30. září 2012 v 20:25 | Reagovat

Jen chci upozornit, že 29.9. byl koncert ve Znojmě (Burčákfest), a protože ty máš viditelně nějaké "tajné zdroje" a já nic nemůžu najít, byla bych ráda za nějaké fotky :) :D. Já můžu poskytnout jen fotku trička s některými podpisy a fotky mě s některými členy kapely, tak tak :D. Ale počítám s tím, že tričko a podpisy už máte, takže... ale za ty fotky bych byla ráda :).

2 o-mandrage (Andy) o-mandrage (Andy) | E-mail | Web | 1. října 2012 v 21:42 | Reagovat

[1]: Tak bohužel, mně se zatim nepodařilo žádný fotky sehnat:(..
Ale fotky, co jsi ukořistila, mi můžeš poslat na mail kdybys chtěla, ráda se podívam:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama