Mandrage - rozhovor (6.10.2012)

8. října 2012 v 22:18 | Andy |  Rozhovory
V Drnovicích u Vyškova začala II.část turné Moje krevní skupina a tady je hned rozhovor!:)

"Drnovice - Dne 6.10. 2012 se v Drnovicích pořádal koncert kapely Mandrage. Fanoušků a fanynek všech věkových kategorií byl plný kulturní dům. Jako předkapela hrála skupina A Banquet a po ní nastoupili v celé své kráse Mandrage. Před koncertem jsme s klukama udělali kratší rozhovor a tady ho máte…"

Jak se těšíte na dnešní koncert? My se těšíme na každý koncert, ale jelikož je dnešní koncert úplně první z nastávajícího podzimního turné, tak se na něj těšíme obzvláště.

Jak a kdo sestavuje setlist? Máte nějaké oblíbené písničky a naopak ty, které nechcete hrát? Písničky máme jak oblíbené, tak i ty méně oblíbené, které nehrajeme. Setlist sestavujeme všichni dohromady, vždycky to tak nějak vznikne. Ty největší singly hrát musíme, jinak by nás lidi ukamenovaly a hrajeme je rádi a pak se věnujeme těm, které považujeme za ty lepší.

Máte raději festivaly, nebo klubové vystoupení? Pepa Bolan: Já osobně mám raději kluby, protože v klubech si to vystoupení můžeme připravit, není to spěch jako na festivalech, kde se střídají kapely jedna za druhou a je tam málo času si vše nachystat. V klubech máme svůj vlastní zvuk, světla a ten koncert je jakoby náš a lidi, kteří přijdou, jsou naši fanoušci, kteří si chtějí poslechnout naši muziku.

Oblíbený festival? To je těžký… Já si nepamatuju, co bylo včera, natož před měsícem.(smích) Všechny festivaly jsou super.

Co vaše nová deska? Kdy se na ni můžeme těšit? Naše desky už tradičně vychází každý lichý rok na podzim. Takže se této tradice chceme držet.

Jakou hudbu rádi posloucháte? Pepa Bolan: Já mám rád starej Heavymetal. Ale kluci si taky rádi poslechnou dobrou muziku.
Nás Pepa naučil pořádný muzice. V tom metalu se vlastně, všichni shodnem. Nám se moc líbí, jak si ti dlouhovlasí chlápci lejou piva na riflové bundy. (smích)
Pepa Bolan: O tom to vůbec není. To jsou úplně zkreslené představy o metalu.

Čím jste chtěli být, když jste byli malí? Chtěl někdo z vás být třeba mechanikem? Pepa Bolan: Já jsem vystudovaný mechanik strojového zařízení. Vůbec nevím co to je a co bych měl vlastně dělat. Nikdy jsem to nedělal a ani jsem to dělat nechtěl. A vlastně ani nevím, proč jsem to studoval. Ale jako malý jsem chtěl být asi fotbalista.

Slyšela jsem, že Mates chtěl být údajně pohřebákem? Líbilo se ti pohřební auto? Matyáš Vorda: Ano to máš dobrou informaci! Mě se celkově líbila ta práce, ne jen to velké auto.
Mrtví lidi, rakve a tak… (smích) Ty bys měl poslouchat heavymetal!

Proč se samovolně vybíjejí baterie? František Bořík: Výborná otázka! Tohle trápilo fyziky poměrně dlouhou dobu. Je to hrozně zajímavé, jelikož všichni věděli, že vzduch vodivý není a přesto se elektrika z baterek vybíjí. Až se našel jeden fyzik, byl to němec, který zjistil, že z kosmu k nám na zem proudí nějaké divné, vesmírné záření, které vodí energii. Byl to největší objev, domnívám se 19. století.

A proto ty baterky nevydrží! (smích)


A jak byl pořadatel spokojen s návštěvností a koncertem? To jsme se zeptali místostarosty Jiřího Dvořáka: "Koncert se mi moc líbil a návštěvnost byla opravdu dobrá. Pevně věřím, že i fanoušci byli spokojení a bavili se."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Happy DemoN Happy DemoN | 15. října 2012 v 22:19 | Reagovat

lidi, neni to sice v ramci Moje krevni skupina tour, ale jde nekdo v listopadu na koncert do Ostravy? :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama