Mandrage na Plzeňském Majálesu 27.4. 2013

3. května 2013 v 4:18 | Andy |  Reporty
Konečně návrat MANDRAGE! Po víc jak 4 měsících čekání konečně koncerty. Na Majáles v Plzni jsem se těšila dlouhou dobu. Vlastně už při návratu loni jsem plánovala, že další ročník nesmim vynechat, ale koho by napadlo, že to tak rychle uteče:).


Už ráno jsem byla docela dobře naladěná, při pohledu na vylézající sluníčko, přitom předpovědi hlásily déšť, oblačno, zataženo, přeháňky, silné bouřky. :D
Jela jsem z Kladna s kamarádkou Verčou a v Plzni jsme se sešly s Páťou. Chtěly jsme dorazit už na začátek, takže v 11 jsme dorazily do Plzně a něco kolem 12 na místo do Lochotínského amfiteátru.
Jako první jsme šly k Excelent Stagei, kde od 13:00 hrála plzeňská kapela L.A. , kterou chtěly vidět holky. Hned na to já očekávala Rybičky 48, jako vždy byl jejich koncert vydařenej a počasí přálo, co víc si přát. Potom jsme se šly k altánku podívat na kapelu s názvem Isua, ve které mimochodem zpívá Jíťa, která dělala Mandrage před rokem vokalistku např. na křestu CD při Šroubech a matících. Protože fanouškovskou základnu tvořila i menší část MANDRAGE CREW a já si toho všimla náhodou, rozptýlilo mě to natolik, že jsem asi nevnímala tak, abych si na Isuu dokázala vytvořit názor. Tak snad příště:D.
U hlavní stage hrála ještě Vypsaná Fixa, kterou bych chtěla slyšet, potom třeba Klus, ale tak nějak to nevycházelo, takže potom jsme většinu času strávily u menšího podia iDnes, kde měli hrát Mandrage. Ze začátku našeho příchodu tam hrálo něco, čemu já nedokážu řikat kapela a snad radši ani nezjišťuju název. No, lidi okolo se tvářili, že je to baví, tak proč ne. Hned potom přišli na řadu Charlie Straight. Verča se na ně těšila, zatimco já očekávala něco pro mě celkem neznámýho, až na tvář a jméno zpěváka jsem nic jinýho neznala + jsem věděla, že maj nějakou písničku Coco. Jo, při koncertě jsem znala ještě jednu - Your House, protože tahle písnička zazněla při nominaci na kapelu v cenách Óčka 2010, kde byli i Mandrage.. :3 .. Koncert ve mě zanechal pozitivní dojem, po koncertě i slezli z podia a ochotně rozdávali podpisy atd., ale já jak slyšim českou, anglicky zpívající kapelu, tak mě to tolik neláká.:)
Začalo se ochlazovat a ještě než se začali chystat Wohnouti, kolem podia už dávno poletovala Mandrage Crew. Tajně jsme doufaly, že se třeba prohodí, aby se naše čekání zkrátilo a tak. Navíc já měla předtuchu, že na Mandrage začne největší slejvák. Ale nic, vše probíhalo podle plánu. Koncert Wohnoutů byl opět fajn, i když tentokrát ještě brutálnější - pogovací atmosféra. Vedle mě očividně čekaly na Mandrage nějaký menší holky, ale sekuriťáci je přendali pryč, asi aby je tam neumlátili.
Hned po přídavku Wohnoutů (ani Svaz českých bohémů, kterou znam nejvíc, nehráli ) natáhli Mandrage novou černou oponu se třema červenejma pruhama, což teď můžeme spatřit ve spojitosti s nima poměrně často, je tak sladěn celej jejich vizuál od uniforem, po vlajky až třeba k samolepkám, které ale nejsou nikde k sehnání:D .. Vypadá to hodně zajímavě.
No, začal foukat silnej vítr, takže opona zrovna nedržela tak, jak by měla. Všechno kolem lítalo a abych si mohla připadat jako jasnověděc, tak prostě začalo pršet. To je úplně k pláči :').. Ale lidi, co se na Mandrage těšili, rozhodně pár kapek nerozhodilo.
... koncert se odstartoval novým intrem, nejdřív to působilo jako nějaká tajemná melodie z hororu, ale správnej fanoušek už před odkrytím opony pozná, že se jedná o začátek Hledá se žena, kterym rozjedou celej koncert! Hned začala dobrá atmosféra a pár kapek k tomu nikomu neuškodilo. Celá ta hodina pro mě byla jedno velký překvapení a hrozně se mi to líbilo. I samotní kluci vypadali odpočatě. Playlist byl kompletně nově sestavěnej a navíc začali například OPĚT hrát původní verzi Už mě víckrát neuvidíš i Kapky proti slzám. Obě akustický verze jsem milovala, ale přece jenom bylo něco úžasnýho slyšet po dlouhý době zase obě písničky takhle. :') naopak třeba Punk rock song zase předělaly do pomalejší verze. Dál nesměla chybět i nová slibovaná písnička. Ze začátku jsem z ní byla taková nesvá, ale čim víc jí posloucham, tim víc se mi začíná líbit. Kluci ještě nemaj název, ale poslechnout si jí můžete ZDE . Psali teda, že vyjde do konce dubna, ale zatim nic, tak snad to nebude moc dlouho váznout a prozatim si budeme muset vystačit s tímto x).. Na závěr byl přídavek FL. Když už jsem myslela, že ho vynechaj, tak zahráli Mechanika. Je docela stresující si uvědomit, jak vždycky touhle písničkou koncert začínal, zatímco teď se člověk musí smířit s tim, že už je koncert definitivně u konce. Každopádně to byl dobrej koncert, i přesto, že technika chvíli nepřála a vypadávaly mikrofony, např. u Geometrie jsme si mohli půlku textu zazpívat sami, do toho nepřející počasí, ale to všechno pohltila radost už jenom z toho, že jsem si mohla užít koncert po 4 měsících , takže za mě určitě spokojenost:).

Po koncertě pršet přestalo, takže jsme se šly projít po areálu. Zahlídly jsme i Víťu s Ájou, což mě překvapilo, vidět ho po dlouhý době takhle mezi lidma a dokonce snad i s dobrou náladou..:).. U vedlejšího podia hráli Kryštof a víc narváno už bejt nemohlo x)
Potom už jsme tak nějak neměly co dělat, sice měli ještě hrát Iné Kafe, který bych si konečně taky někdy ráda poslechla živě, ale čekat se mi na ně až tak moc nechtělo, takže když už musela Páťa jít, šly jsme s ní. Kolem půlnoci jsme se rozloučily. Hehe, jízdenku jsme měly koupenou na 9. hodinu, takže následovalo trmácení úžasnou Plzní. Nebylo to špatný , ale to tady už rozebírat nebudu. :))
MECHANIK (©kristynzakova)
.. a to by bylo asi všechno :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

Ano 63.7% (670)
Ne 18.5% (194)
Trochu 17.8% (187)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama