Mandrage v Retro Music Hall 14.5.2013

18. května 2013 v 23:44 | Andy |  Reporty
Stručnější popis, jak probíhal koncert v pražském klubu Retro Music Hall 14.5.2013 a zároveň tak i první a jediný klubový koncert tohoto jara, si můžete přečíst v celém článku..


.... Při našem příjezdu v půl 7 už stála zaparkovaná dodávka Mandrage na protější straně klubu a na místě i pár nedočkavých fanoušků (fanynek?:D). Celá akce měla začínat v půl 8 hostováním DJe Frikyho, pro většinu už známým z jarní části turné Moje krevní skupina ( já měla možnost vidět ho i v lednu na Kladně společně s Matesem). Když nás pustili dovnitř klubu, zabraly jsme si jak jinak než krásná místa v první řadě. Podium už bylo přichystáno pro koncert a nechyběl ani DJ pult. Během čekání nás pořád upozornovali sekuritáci, že si nemáme dávat věci na podium, protože tam ještě budou dávat zábrany. A jak řekli, tak udělali. Klub se celkem rychle naplnoval.
DJ Friky s jeho setem odstartoval nakonec něco kolem 20:00 společně s nějakým bubeníkem. Mezi tím se tam objevil i František s ručníkem nad hlavou :D. Zaznělo plno známých hitů, zaslechla jsem i pár písniček, co pouští i Mates. Hodina jeho setu utekla poměrně rychle a pak už se čekalo jen a jen na Mandrage. Kupodivu nenatáhli oponu, pravděpodobně je dost velká pro takhle menší podia, oproti těm festivalovým. Při intru blikaly červeně dva reflektory směrem na jejich černou plachtu s červenejma pruhama, takže to vypadalo, že blikaj ty pruhy, to se mi hrozně líbilo :) ..Klub praskal ve švech a většina z nás už hořela nedočkavostí. Když se rozjela Hledá se žena, koncert mohl naplno začít. Mně se koncert líbil od začátku, přes sborový zpívání "Barbora, Bára, Barbora" , akustickýho Punk rock songu, Matesovo solo na bicí doprovázený Františkem až třeba k závěrečnýmu Mechanikovi, kdy už byly moje síly na pokraji smrti.:D .. Během koncertu se kolem motali samí kameramani. Nejlepší je, jak oni dokážou někoho zabírat třeba půl minuty, ale většinou nikoho pak do reportáže nedaj a v horším případě se nikdy ani žádná reportáž nikde neobjeví. I když jo, tentokrát jsme byly na pár sekund vidět v těch VIP zprávách.:D.. V průběhu koncertu taky Pepa házel asi 2 jejich nový trička. Když jedno přilítlo mym směrem a já už ho držela oběma rukama, řikala jsem si, že už je jasně moje a za žádnou cenu ho nepustim. Potom, co mi ho ale začaly rvát holky z každý strany, přišla jsem na to, že to asi tak snadný nebude. Po chvilce soupeření , když už triko vypadalo, že se rozpůlí vejpůl, jsem teda uhla a at si ho nechaj.. Jenže ty dvě se o něj málem zabily a mě táhly sebou, včetně mejch sluchátek, který mívám obvykle zaháklý za triko. Kdybych věděla, že si tohle budou číst, tak jim tímto poděkuju za zníčení sluchátek a nic z toho. :D :D .. Při konci koncertu se přišli Mandrage uklonit a zamávat jejich vlajkama.:)
... Na dlani..

Jinak po koncertě jsme zamířily k merchu. Samozřejmě tam měli nový věci s jejich logem, jako jsou ty trika (černý s červenýma pruhama, červený s černýma a bílý s červenýma ) , samolepky co zveřejnovali na FB a nebo náušnice s plackama, jestli se nepletu. Chtěla jsem to černý triko, rozhodovala jsem se nad nim snad půl hodiny, ale nakonec jsem si vzala jenom 4 samolepky a do příště si budu muset na triko našetřit ( nebo spíš zvolim lehčí taktiku a kleknu si před rodičema na kolena, at mi na něj přispějou, třeba to pomůže :D..) .. Při procházení druhýho patra klubu jsme taky narazily na celý A BANQUET, dobrý překvápko..:)
Taky celou dobu po koncertě byli kluci k dispozici , at už na podepisování a nebo focení. Holky se zastavily u Pepy a já jen přihlížela na to, s jakou ochotou se fotil.:)) ..
Jinak původní plán byl, že pojedeme domů autobusem ve 23h., nakonec se to mírně prodloužilo, že jsme teprve kolem čtvrt na 12 odcházely pryč. :D To zrovna Mates s Frantou hlavně odnášeli věci do dodávky. Mně se vůbec nechtělo pryč. Už jenom proto, že mam klubový koncerty radši, tak jsem z koncertu měla radost:) .. Taky při cestě po půlnoci naskočilo , že je 15.5., což znamenalo přesně 3 roky od mýho prvního koncertu Mandrage, takže to byl takovej můj další důvod k radosti, pro mě je to hrozně důležitej kus života a at jsem třeba každýmu pro smích.. :)

No, dorazit domů v 1 hodinu, jít spát v půl 3 a vstávat ráno do školy, ještě když jsem den na ten koncert spala 3 hodiny.. a pak bejt zkoušená v polospánku z matiky.. to je trest za koncerty o všední dny, ale stálo to za to!:)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

Ano 63.7% (670)
Ne 18.5% (194)
Trochu 17.8% (187)

Komentáře

1 mandrax mandrax | 29. června 2013 v 15:12 | Reagovat

peknej clanek:) myslim ze to co popisujes v posledni casti, ze je pro tebe dulezity obdobi s mandrage, kazdej mandragak pochopi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama