A Banquet a Mandrage na Rock for People 2013

19. července 2013 v 13:25 | Mali |  Reporty
Jelikož byl koncert na Rock for People (5.7.2013) trochu jiný, než ostatní, rozhodla jsem se napsat report o tom, jak celý probíhal. Původně jsem chtěla napsat jen dva-tři řádky k videu, ale to mi prostě nejde.. Pa pa přátelé *667*

(foto ©elektropiknik.cz)Koncert měl začínat v 14:55 a protože Mandrage byli první kapelou, na kterou jsem ten den chtěla jít, dorazila jsem do areálu až po 12h a šla se podívat k RfP stage, jak to tam vypadá. Měli na ní vystupovat jako první, proto byl prostor pro publikum obehnán páskou. Už takhle brzo první nedočkavci čekali, až je vpustí blíž k pódiu. Mezitímco kluci zvučili, začalo docela silně pršet (a to se počasí jinak celý festival drželo!!), takže to na náladě při čekání moc nepřidalo. Zrovna tahle stage byla ta jediná, která nebyla krytá.. Co nadělám *71* Nakonec pršet přestalo, ale na nás, kteří jsme byli v první řadě, se ze střechy pódia valila voda dál (za to ale nemůžou kluci, žejo)..

Chvilku před 15h konečně securiťáci oddělali pásku a všichni se rozeběhli k podiu, aby si zabrali ta nejlepší místa. Byla jsem plna očekávání, vůbec jsem nevěděla, jak tenhle koncert bude vypadat - budou hrát první Mandrage, nebo A Banquet? Zahrají něco společně? To jsem se už brzy měla dozvědět. A také jsem byla zvědavá na novou show, jelikož jsem byla na jejich koncertě naposledy v prosinci.
Nakonec vystoupení odstartovali Mandrage. Přesně si nepamatuju, co všechno zahráli (ikdyž toho moc nebylo), ale hitovky jako Hledá se žena, Františkovy Lázně nebo Šrouby a matice rozhodně nechyběly. Mně osobně chyběl Punk rock song, ale protože se mi nová akustická verze nelíbí, tak jsem to potom neřešila. Při nové písničce Na dlani atmosféru doplňoval ochlazený kouř, což je od MKS tour zajímavá změna. Když už jsem u změn, jak můžete vidět na první fotce (nebo na koncertech), podium je vyzdobeno novým logem, které se objevuje i na velké vlajce, s níž Víťa v průběhu koncertu chvíli lítal po pódiu. Dále měli kluci jiné outfity (celí v černém), jinak jsem si žádné výrazné změny nevšimla..

Ke konci písničky Disco Mockba přiběhli na podium A Banquet, kteří se k hraní připojili. Takto nenápadně se měli na pódiu prostřídat a tenhle nápad se mi zamlouval, mezi jednotlivými vystoupeními tak nevznikly žádné pauzy. Společně zahráli tři písničky (Personal Jesus, The Passenger, Song 2), dvě z nich si můžete poslechnout na videu. Jak se jim povedly, posuďte sami. Mně se to dost líbilo, tolik lidí na jednom pódiu jsem při koncertě ještě nezažila (když nepočítám prosincovou Disco Mockbu, při které lítaly bubny vzduchem Anoanoano, to je ono *47*)


A poté už hráli samotní A Banquet, kteří hráli poprvé před tak velkým množstvím posluchačů. Přízeň si získali jak starší písní Freeze to Caress, tak novinkou Too young, která boduje v hitparádách. Jejich koncert jsem si velmi užila a při pohledu na ostatní jsem nebyla jediná. Více ho ale nebudu rozebírat, tohle je stránka o Mandrage, žejo. :)

Po koncertě se Mandrage odebrali do dvoupatrového Staropramen stanu, kde se setkali s 20 fanoušky, kteří vyhráli soutěž 'Na jedno s kapelou'. Kluci byli obdarováni různými dárky, podepsali se fanouškům, vyfotili se s nimi, a pravděpodobně si s nimi dali i to pivko Oki *148*.

(foto ©Staropramen)
_____________________________________________________________________

Kdybych měla koncert zhodnotit, tak jsem z něj popravdě trochu zklamaná. Půl roku jsem se těšila na další koncert, který mě ničím neohromil. Kromě těch společných písní, ty se opravdu povedly. Ale jinak to na mě působilo hrozně mdle, zdálo se, že ani samotný kluky to nijak zvlášť nebaví a nemělo to žádnou šťávu, kterou by fanoušky dostali do varu. Komunikace téměř nulová. Chápu, že dá práci soustředit se na společný set a všechno okolo, ale při svém samostatném koncertě se mohli snažit víc.. Nejdřív jsem si říkala, že jsem jen ovlivněná zahraničními kapelami, které hrály předešlé dny a které jsou úplně na jiné úrovni, ale v ten den večer jsem poznala, že to tak skutečně je, protože jaká byla komunikace mezi fanoušky a například Horkýže Slíže, to se nedá vůbec srovnávat :).. A tenhle názor rozhodně nezastávám sama, ptala jsem se různých známých (ať už fanynek, tak kamarádů, kteří na nich byli poprvé) a naše názory se ztotožňují.. Já nic *712*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chystáš se na nějaký koncert Mandrage?

Ano
Ne

Komentáře

1 Caitlin Caitlin | E-mail | Web | 23. července 2013 v 19:36 | Reagovat

Já teda jen sledovala live na YT, ale taky se mi zdálo, že si to kluci moc neužívali a nebyla tam zrovna nejlepší atmosféra. Doufám, že to byla jen vyjím a dál budou v koncertech pokračovat nabití energií.

2 Keltina Keltina | 28. července 2013 v 11:39 | Reagovat

Konečně můj oblíbený report :-)) už jsem tady psala v dubnu v komentech, že mi koncert připadal nějaký mdlý, snad se kluci pak pochlapěj s příchodem nového CD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama