Mandrage - rozhovor s Mandrage a A Banquet, z 5.7.2013

21. srpna 2013 v 16:55 | Mali |  Rozhovory
(zdroj: studentpoint)

Mandrage a A Banquet. Na první poslech dvě odlišné kapely, které spojily svá vystoupení na festival Rock for People. Co nám ještě prozradily?

(foto © B. Turková)

Dva zástupci z kapely Mandrage - bubeník Matyáš a klávesista František a dva vyslanci z A Banquet - zpěvák Mathieu a baskytarista Michael se sešli ještě před svým společným koncertem s naší redakcí, aby nám prozradili, koho napadl společný set a jak to vidí s novými deskami.Co vás přivedlo k tomu spojit vaše vystoupení v jedno na festivalu Rock for People?

Matyáš: Praotcem nápadu je dramaturg festivalu Petr Fořt, který zavolal našemu kytaristovi Bolanovi a říkal, že by chtěl, abychom tam zahráli ještě s nějakou kapelou na půl set. Že by to bylo dobré ozvláštnění, vzhledem k tomu, že hrajeme na spoustě českých festivalů. Tím spojením by to tak bylo trochu jiné než všude. Zkusili jsme oslovit A Banquet, jestli by do toho nechtěli jít, protože jsme s nimi jeli podzimní tour, které bylo skvělé, tak jsme do toho chtěli zkusit jít s nimi.


Plánujete toto spojení i na další festivaly?

Matyáš: Myslím, že je tam ještě jeden festival někdy v září v Praze, ale to teď vůbec nevím datum ani co je to přesně za akci. Ale tohle spojení ještě jednou určitě proběhne.


Nepřemýšleli jste nad společnou písničkou nebo videoklipem?

Matyáš: Hele, to asi ne. To je spíš taková koncertní sranda, abychom si zablbli. Máme všichni zapojený všechny nástroje, dvoje bicí, dvě basy, dvoje kytary, klávesy kluci nemají a samozřejmě dva zpěvy. Takže je to spíš takový koncertní zablbnutí, než abychom se pouštěli do větších věcí.


Máte ze společného tour nějakou vtipnou historku?

Matyáš: Vtipný možná máme, ale my si je nepamatujeme, protože vtipný historky se dějí, když si je pak nepamatuješ.
František: Já si spíš nepamatuju celý to turné.


Je něco, co vaše dvě kapely spojuje?

František: Nádhera v lidech.


Jak jste si sedli celkově? Názorově i hudebně.

František: Já myslím, že úplně v pohodě. Nemůžu mezi námi najít rozdíl, A Banquet jsou hrozně fajn lidi. A my taky.


Mandrage by měli vydávat tenhle rok novou desku. Máte už nějakou představu, jak bude znít?

Matyáš: My ještě vůbec netušíme, jak to ve studiu dopadne. Máme nějaký nápady, písničky, které jsou v takových polotovarech, že je budeme kompletovat ve studiu. Je nahraný singl Na dlani, který už je venku plus jsme k němu nedávno vydali i videoklip. Připravujeme druhý singl, o kterém si myslíme, že bude dobrý. Abychom si tak skromně udělali reklamu.


Víte už, kdy by měla deska vyjít?

Matyáš: Chtěli bychom na podzim. Příští rok bychom chtěli jet tour. Ale teď se chceme ještě naplno věnovat přípravě desky.


A Banquet vydali minulý rok debutovou desku Breath. Máte už připravené nějaké písničky na další album?

Mathieu: Před měsícem jsme vydali nový singl s klipem, jmenuje se Too Young, který z nadcházející desky není, to je prostě solitérní singl. Potom bude plánovat další písničku někdy na podzim nebo zimu a postupně začínáme přemýšlet o desce.
Michael: Průběžně píšeme a uvidíme, co se z toho vyklube.
Mathieu: Pár nápadů už máme, zatím si postupně nahráváme. Spíš tomu necháváme volný průběh, nechceme to zbytečně uspěchat, zkrátka chceme, aby deska byla skvělá. Teď se budeme snažit domluvit si nějaký lidi, kteří by nám pomohli, takže to je ještě taky na delší trať.


Producenta budete mít opět Borise Carloffa, nebo zalovíte v jiných vodách?

Michal: To ještě uvidíme, ale plánujeme změnit. Mělo by to být celkově nový.


Jak se vám na Rock for People společně hrálo?

Matyáš: Bylo to super, trošku jsme měli strach z technických věcí na podiu, konec konců zapojit dvě kapely naráz, to znamená mít spoustu kabelů, děr v pultu a času, ale všechno se zvládlo a myslím, že skvěle.
Richard: Bylo to něco úplně novýho. Alespoň pro nás, protože jsme ještě s nikym takhle společně nehráli. Ty covery jsme měli nazkoušený, dvakrát jsme za klukama byli v Plzni v jejich malinkatý zkušebně, kde chvílema není vidět přes dým z cigaret. To vystoupení jsme si po opadnutí úvodní nervozity dost užili. Podobnej mashup jako na RfP nás čeká i v září v Praze. Už teď se těšíme!

Jestli jste zvědaví na spojení Mandrage a A Banquet, doražte 7. září do Prahy na Smíchov Open Air. Netradiční spojení zažijete nejen u těhle dvou kapel, ale ještě například u Vypsané fixy, Skyline

(zdroj: studentpoint)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

Ano 63.8% (672)
Ne 18.5% (195)
Trochu 17.7% (187)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama