MANDRAGE: rozhovor z 26.3.2014

30. března 2014 v 10:14 | Mali |  Rozhovory
Šestým zastavením v rámci turné Siluety Tour 2014 kapely Mandrage byly v pátek 14. března 2014 východočeské Pardubice. S redakcí jsme si nenechali tuto slibovanou show ujít a ještě před koncertem se nám podařilo položit pár otázek bubeníkovi Matyášovi a klávesákovi Františkovi.

Proč zrovna Mandrage a kdo název kapely vymyslel?

Matyáš: Jméno naší kapely vzniklo na prvním koncertě, který byl v roce 2001, nijak jsme se nejmenovali a tak nás někdo uvedl právě jako Mandrage. Zkoušeli jsme později zjistit, co to vlastně znamená, ale nepodařilo se, takže to vlastně neznamená nic.

Jak se vaše kapela dala dohromady? Jak jste se všichni našli?

Matyáš: V roce 2001 jsme začali hrát jen já a Víťa. V roce 2004 se k nám přidal Pepa a Coopi a jako poslední se k nám v roce 2009 přidal Franta.

Franta: Já jsem tam nějak přišel ani moc nevím jak, chodil jsem s Matesem do školy, známe se už dlouho.

Matyáš: Ono je hodně zajímavý, že Franta vůbec nehrál na klávesy, než se k nám přidal. Byli jsme u něj na mejdanu a on jen z legrace zahrál Kapky proti slzám, a my hned věděli, že musí hrát i s námi na koncertě.


Změnila vám popularita život? Potkávají vás lidé na ulici?

Franta: Ne, to se mi asi ještě nikdy nestalo. Já osobně si nemyslím, že bychom byli nějak enormně populární jako jednotlivci, ale spíš to jsou naše písničky a také název kapely.


Váš nejoblíbenější klip a která část v něm?

Matyáš: Podle mě je asi nejpovedenější klip "Siluety", protože je tam spousta skvělé grafiky, která se dělala v Anglii. Celý klip režíroval, stejně jako klip k písni "Na dlani" Tomáš Kasal. Dělal se strašně dlouho, ale nevím, kterou část bych zdůraznil.


Co přesně znamená vaše logo a kdo ho vymyslel?

Naše logo vzniklo v lednu roku 2013, když jsme seděli na pivě v hospodě, a protože všichni kouříme, tak jsme u sebe měli tři zapalovače, ze kterých jsme se snažili udělat písmeno "M" a vzniklo z toho právě naše logo.


Která píseň z alba Siluety se podle vás povedla nejvíc, ohledně textu?

František: Nejvíc se mi líbí text asi k písni "Úhel pohledu" nebo "Celý svět".


Co plánujete na léto?

Matyáš: Až dojedeme turné Siluety, tak nás čekají jarní a letní festivaly a majálesy, kupříkladu i Pardubický Majáles, městské a pivovarské slavnosti a spousta dalších akcí. Budou to hlavně venkovní akce.


Kluby nebo festivaly?

Matyáš: To je tak - když máme hrát v klubech, tak nás baví festivaly a naopak (směje se).

_______________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama