Červen 2014


Mandrage: rozhovor z 25.4.2014

5. června 2014 v 13:24 | Mali |  Rozhovory
Na Votvíráku se to bude skvělými kapelami jen hemžit a my vám některé z nich budeme postupně představovat. Jako první jsme si vybrali kapelu Mandrage, kterou tvoří Vít Starý (zpěv); Pepa Bolan (kytara); Michal Faitl (baskytara); Matyáš Vorda (bicí) a František Bořík (klávesy). Každé dva roky dávka nových hitů. Co album, to úspěch. To jsou Mandrage v posledních 6 letech. Nejnovější album Siluety to jen potvrzuje a kapela vyfukuje před nosem hudební ocenění takovým suverénům, jako jsou Kryštof nebo Chinaski. Jak úspěch změnil partu mladíků z Plzně, jsme s nimi probrali před koncertem v jejich šatně.

Mandrage2
Mandrage fungují už od roku 2001, ale zásadní zlom nastal až v roce 2009 s albem Hledá se žena. Od té doby nabrala kapela raketovou rychlost a z komára se stal velbloud. Vzpomenete si, jaké to bylo, když jste se poprvé slyšeli v rádiu?

Samozřejmě, v té době to byla pro nás všechny událost. Když jsme dostali echo, že nám nasadili píseň do rádia, měli jsme ho neustále naladěné a čekali, kdy to přijde. A když to přišlo, byl to tenkrát dobrý pocit. A je to dobrý pocit i dnes.

MANDRAGE: Ceny Anděl 2013

5. června 2014 v 13:06 | Mali |  Další videa
Mandrage byli nominovaní v Cenách Anděl 2013, nicméně žádnou z kategorií se jim nepodařilo vyhrát.
Každopádně před měsícem v tv představili píseň Tanči dokud můžeš, kterou si můžete užít kliknutím na fotku níže.

Vystoupení Mandrage můžete zhlédnout zhruba od 27:00.