Rozhovory

Mandrage: rozhovor z 25.4.2014

5. června 2014 v 13:24 | Mali
Na Votvíráku se to bude skvělými kapelami jen hemžit a my vám některé z nich budeme postupně představovat. Jako první jsme si vybrali kapelu Mandrage, kterou tvoří Vít Starý (zpěv); Pepa Bolan (kytara); Michal Faitl (baskytara); Matyáš Vorda (bicí) a František Bořík (klávesy). Každé dva roky dávka nových hitů. Co album, to úspěch. To jsou Mandrage v posledních 6 letech. Nejnovější album Siluety to jen potvrzuje a kapela vyfukuje před nosem hudební ocenění takovým suverénům, jako jsou Kryštof nebo Chinaski. Jak úspěch změnil partu mladíků z Plzně, jsme s nimi probrali před koncertem v jejich šatně.

Mandrage2
Mandrage fungují už od roku 2001, ale zásadní zlom nastal až v roce 2009 s albem Hledá se žena. Od té doby nabrala kapela raketovou rychlost a z komára se stal velbloud. Vzpomenete si, jaké to bylo, když jste se poprvé slyšeli v rádiu?

Samozřejmě, v té době to byla pro nás všechny událost. Když jsme dostali echo, že nám nasadili píseň do rádia, měli jsme ho neustále naladěné a čekali, kdy to přijde. A když to přišlo, byl to tenkrát dobrý pocit. A je to dobrý pocit i dnes.

MANDRAGE: rozhovor ze 4.4.2014

5. dubna 2014 v 11:41 | Mali
Praha /ROZHOVOR/ - Pomyslné vyvrcholení Siluety Tour 2014 kapely Mandrage se v pátek 4. dubna od 19 hodin odehraje v pražském klubu SaSaZu. Podle pozitivních reakcí fanoušků na sociálních sítích stojí její jarní koncertní šňůra rozhodně za vidění. Jak se populární pětice připravuje?"Do SaSaZu se samozřejmě těšíme moc. Je to největší prostor, kde si v rámci Siluety Tour zahrajeme, tak jsme trošku nervózní, jestli se nám ho povede zaplnit. Předprodeje zatím hovoří příznivě, tak doufejme, že ano," říkají svorně členové Mandrage, kteří před pár dny uspěli při předávání cen Žebřík - stali se kapelou roku a jejich písnička Siluety je druhou nejlepší skladbou.

MANDRAGE: Český rozhlas Regina - S vámi v Praze

5. dubna 2014 v 11:36 | Mali
Ve čtvrtek (3.4.2014) byli Mates s Františkem hosty pořadu S vámi v Praze. Záznam z rozhovoru si můžete pustit TADY.

MANDRAGE: rozhovor z 26.3.2014

30. března 2014 v 10:14 | Mali
Šestým zastavením v rámci turné Siluety Tour 2014 kapely Mandrage byly v pátek 14. března 2014 východočeské Pardubice. S redakcí jsme si nenechali tuto slibovanou show ujít a ještě před koncertem se nám podařilo položit pár otázek bubeníkovi Matyášovi a klávesákovi Františkovi.

Proč zrovna Mandrage a kdo název kapely vymyslel?

Matyáš: Jméno naší kapely vzniklo na prvním koncertě, který byl v roce 2001, nijak jsme se nejmenovali a tak nás někdo uvedl právě jako Mandrage. Zkoušeli jsme později zjistit, co to vlastně znamená, ale nepodařilo se, takže to vlastně neznamená nic.

MANDRAGE: rozhovor z 25.3.2014

30. března 2014 v 10:09 | Mali
Rozhovor s Mandrage nejen o aktuálním turné, plánech do budoucna, dalších hudebních projektech, natáčení klipu Siluety, popularitě a střízlivosti.

Za celou skupinu odpovídali klávesák František Bořík a bubeník Matyáš Vorda.Koncert na Flédě byl třetí zastávkou turné Siluety tour 2014. Jaké turné zatím je? Jaká je atmosféra, jací jsou fanoušci, jak se vám po delší pauze hraje? Co říkáte na brněnské publikum a Brno jako takové?


Brno máme rádi a určitě se jedná o jedno z našich nejoblíbenějších koncertních míst vůbec. Lidi se tu umí bavit - to je možná způsobeno tím, že mluví tak trošku srandovně, pročež jsou asi na zábavu zvyklí. Ale vážně: Brno je fakt super. Většinou tu míváme plnej sál, atmosféra bejvá skvělá. Špatně jsme se v Brně zkrátka ještě asi neměli.

MANDRAGE: rozhovor z 14.3.2014

16. března 2014 v 11:59 | Mali
Plzeňská pop-rocková formace Mandrage zavítá 4. dubna do pražského SaSaZu. Stane se tak v rámci turné Siluety, s kterým od začátku března kapela objíždí velká tuzemská města. Kromě propracované scény a řady hitů přišli Mandrage i se zajímavou pozvánkou. Na právě probíhající turné lákali hraním na živo v pražském MHD. Na to, jakou má metro atmosféru, kam zmizel z písní Mandrage optimismus, a jak nové songy přijali fanoušci odpovídal klávesista Franta Bořík.

Mandrage. | Zdroj: bandzone.cz
Nedávno jste vyjeli na turné, které je hudebně i vizuálně hodně propracované. Jak tenhle posun vnímá publikum?
Vypadá to, že pozitivně. Zatím máme většinou vyprodáno tančícími a aplaudujícími lidmi, což nás nesmírně těší. Dost jsme taky chváleni na autogramiádách, facebooku a v kritikách. Zdá se, že se nám to docela povedlo. Máme z toho upřímnou radost, dalo nám to celý dost zabrat.

MANDRAGE: rozhovor z 28.8.2014

28. února 2014 v 20:15 | Mali

V čem bude nadcházející turné jiné než ta, která jste už absolvovali?

František Bořík (klávesy): Rozhodně to bude největší turné, jaké jsme kdy absolvovali. Dokonce myslím, že to bude největší podnik Mandrage obecně. Zainvestovali jsme do zvuku i světel, celé nás to stojí tolik, že bychom za to natočili tři nové desky.
Ale dost se těšíme, protože to bude velké a hezké. Vezeme s sebou na české poměry dost velkou show. Dokonce s námi pojede opravdový kamión.

MANDRAGE: rozhovor ze 28.2.2014

28. února 2014 v 20:10 | Mali
Po rozjuchaných hitech z předchozí desky "Moje krevní skupina" zvolnili Mandrage na loňské novince "Siluety" tempo a představili svou novou tvář. Na otázky o vzniku alba, reakcích fanoušků, ale i o velkolepém turné, které právě v těchto dnech začíná, nám za kapelu odpověděli Pepa Bolan a František Bořík.

Mandrage
Na konci minulého roku jste vydali novou desku "Siluety". Reakce veřejnosti byly vesměs velmi pozitivní. Jak album vnímáte teď, s mírným časovým odstupem?

P. Bolan: I přesto, že deska nebude mít pravděpodobně tak silný komerční dopad jako ta minulá, si myslím, že to je nejlepší album, které Mandrage nahráli. Velké rádiové hity desky prodávají, my jsme se těmto hitům tentokrát lehce vyhnuli a otestovali fans. Z prozatímních předprodejů na turné je patrné, že většina koncertů bude hodně našlapaná, takže předpokládejme, že jim absence dalších Šroubů nijak nevadí. Zároveň zatím nemáme úplně dostatečný odstup, protože dnem, kdy deska vyšla, s ní práce teprve začala. Chystáme turné, zkoušíme, ty písničky s námi pořád žijí, takže bych zatím snad radši nehodnotil.

MANDRAGE - Mixxxer chat 25.2.2014

28. února 2014 v 20:00 | Mali
Kluci byli v TV Očko a odpovídali na vaše dotazy v chatu.. Můžete si přečíst, co odpovídali, ale upozorňuju, že je to opravdu dlouhé, kluci se tentokrát snažili odpovědět na většinu.. :)MANDRAGE: rozhovor z 25.2.2014

25. února 2014 v 19:33 | Mali
O tom, jaké turné bude a jak probíhaly přípravy, vypráví v rozhovoru bubeník Mates Vorda a klávesista Franta Bořík. Dozvíte se však i to, zda je Plzeň pro mladé muzikanty inspirativní a proč.


Vaše turné startuje v Plzni, to jistě není náhoda…
Mates: Náhoda to není. Záměrně jsme pro start turné zvolili naše domovské město, nejen proto, abychom si ulehčili přípravy, ale hlavně proto, že v Plzni máme většinu našich přátel a můžeme využít jejich feedback, tedy ohlasy, nápady a připomínky, pro zdokonalení dalších koncertů z tour. Nicméně hrát v domovském městě je nejtěžší bod z celého turné, takže si to aspoň odbudeme na začátku…

Více v celém článku!
 
 

Reklama