Rozhovory

MANDRAGE - rozhovor z 3.7.2007

4. září 2011 v 13:39 | Mali
Jsou mladí a nesporně talentovaní. Hrají podobně mladistvě znějící písničkový kytarový rock a v souvislosti s vydáním prvního alba Přišli jsme si pro vaše děti o nich začíná být čím dál víc slyšet, což už začíná někomu ležet v žaludku. Ale je na tom něco špatného? Zdaleka nejen o tom jsem si povídal se členy plzeňské kapely Mandrage, kterou tvoří Víťa Starý (kytara, zpěv), Bolan (kytara, zpěv), Coopi (baskytara) a Mates Vorda (bicí).
Mandrage

Mates v rozhovoru pro FAJNZONA.CZ

11. srpna 2011 v 23:43 | Andy
Tento rozhovor s Matesem (+Františkem, kterej nic neřiká) je natočen po koncertě v kutnohorském Planet Music clubu , který se konal 6.3.2010.
(video je zobrazeno dole,ta stránka je taková nepřehledná)

Rozhovor s Víťou (2011)

28. července 2011 v 14:53 | Mali
rozhovor z roku 2011

Krátký rozhovor s Víťou z r. 2010

26. července 2011 v 11:06
Slovy šetří, stejně jako úsměvy - to vše je totiž součástí jeho image. I ta může mít své kouzlo... Přinejmenším oceňujeme, že se na nás Víťa při focení občas usmál a poskytl nám i krátký rozhovor!


MANDRAGE - rozhovor z 5.2.2010

26. července 2011 v 10:56
Mandrage. Čti man-dra-žé. Tohle cizí slovo je staré židovské křestní jméno, ale také jméno mladé plzeňské kapely, které zní z rádií i několikrát denně. Jak si skupina žije a jak podle ní vypadá "vadná žena", o které zpívá v hitovce Hledá se žena?

Asi nebudu jediná, kdo vám kdy zkomolil název kapely. Co název Mandrage znamená, kde se vzal?
Pepa Bolan (29)
: Náš název čtěte francouzsky man-dra-žé. Interesantní lidé mohou použít i krásné francouzské nakřáplé "r".
Mates Vorda (18): Mandrage však není pouze slovo, je to staré židovské jméno a je po mé babičce, která se jmenovala Szatmar Mandrage Effenbergová. Babička za války prošla několika koncentračními tábory. Dnes je jí 96 let a trpí těžkou nedoslýchavostí, takže jí musíte řvát přímo do ucha a stejně vám stěží rozumí. Tímto jsem jí chtěl vzdát hold a pojmenoval jsem po ní kapelu. Princip našeho jména je podobný principu jmen kapek jako Lucie nebo Alice.

MANDRAGE - rozhovor z 13.3.2010

26. července 2011 v 10:51 | Mali

Náš největší koníček je Mandrage

To svorně tvrdí celé osazenstvo rockové kapely, jež poslední dobou získává na popularitě. Nejen o tom, co kluci dělají kromě hraní, a jak by podle nich měla vypadat ta NEJ ŽENA, se dozvíte v rozhovoru s plzeňskou kapelou Mandrage, která minulý pátek koncertem v pražských Kbelích zahájila svou HLEDÁ SE ŽENA TOUR. Skupina ve složení Pepa Bolan, Coopi, Víťa Starý a Mates Vorda už má za sebou pár let společného hraní. Na svém kontě má vítězství v kategorii rock v Hudebních cenách Óčka 2009 a 3. místo v kategorii Objev roku na Hudebních cenách Žebřík 2009.

MANDRAGE - rozhovor z 22.1.2008

26. července 2011 v 10:49 | Mali
Pepa Bolan (MANDRAGE) - V popu nacházím stále více feromonů..
Pepa Bolan

Je to více jak dva roky, co proběhl minulý rozhovor. Od té doby utekla spousta vody a ledacos se změnilo - hlavně tedy asi to, že jste natočili debutové album, a to hned pod vydavatelstvím Universal. Jak vlastně bylo toto partnerství navázáno, co všechno musí kapela udělat, aby se dostala pod major label?
Co všechno je trochu divný označení. Kapela musí být pro vydavatele samozřejmě něčím zajímavá. My jsme dostali smlouvu na základě demonahrávky. Pánové z Universalu si nás také byli poslechnout na pár koncertech, protože když kapela neumí na živo podat kvalitní výkon, je to špatný. Takže asi tak, nic zvláštního, normální partizánská cesta z hospody do světa showbusinessu (smích).

MANDRAGE - rozhovor z 1.11.2010

26. července 2011 v 10:43 | Mali
Své myšlenky a pocity ukrývají do textů písní. Hudba se stala jejich minulostí, přítomností i budoucností. Mají velké sny, šťastné a smutné dny. Znají těžká rána i velké úspěchy. Do podvědomí veřejnosti vstoupili jako kapela MANDRAGE. Čtyři kluci, jmenovitě: Víťa Starý (zpěv + kytara), Pepa Bolan (kytara + zpěv), Mates Vorda (bicí), Coopi (baskytara), kteří hrají rock, rádi se smějí a na podiích zanechávají svá srdce.
Co o nich zaručeně víte: V roce 2004 vydali demonahrávku CD s názvem Říkala, že jí trápí cosi, v červnu 2007 1. oficiální CD Přišli jsme si pro vaše děti, v září 2009 CD Hledá se žena. Jejich nedávným úspěchem bylo vítězství v kategorii "NOVÁČIK ROKA" na předávání cen slovenské hudební televize MUSIQ1. Momentálně jedou turné se skupinou Rybičky 48. Jejich společným managerem je Martin Řehoř. Zájem o kapelu Mandrage stále stoupá, důkazem jsou plné koncerty i kladné ohlasy fanoušků na sociální síti Facebook.

Co o nich možná nevíte: Coopiho oblíbený nápoj je zelená bonaqua, Pepa se podepisoval fanouškovi v Tescu i na účtenku od rohlíků, Mates vystudoval Gymnázium Františka Křižíka v Plzni … Kluci mi dovolili nahlédnout do jejich soukromého života a vy máte jedinečnou příležitost blíže poznat své idoly z plakátů.

MANDRAGE - rozhovor s Matesem a Víťou (starší)

23. července 2011 v 22:04 | Mali
Musím podotknout, že dělat rozhovor s plzeňskou kapelou Mandrage (byť pouze s její částí: Mates-drums, Vítek-guitar, vocals) se vyrovná leckterému adrenalinovému sportu. Neposedí, nepostojí, nedrží se tématu a když náhodou postřehnete záblesk zájmu v jejich očích a vysvitne naděje, že odpověď je nablízku, záhy zjistíte, že se jednalo pouze o dojem a místo odpovědi dostanete spršku ironie a sarkasmu. Přesto to byl jeden z mých nejpříjemnějších rozhovorů, protože si myslím, že nejhůř je na tom vždycky ten, kdo se bere vážně, což klukům NAŠTĚSTÍ nehrozí. Show začíná, přeji příjemnou zábavu!1, 2, 3 teď!

MANDRAGE - rozhovor z Brava (starší)

23. července 2011 v 21:57 | Mali
..I slavní občas skončí ve vězení. Jak by to přežila kapela Mandrage? co by jim nejvíc chybělo? Byli už někdy zavřeni?..

BRAVO: Ukradli jste někdy něco?
Víťa: Jo, sušenku v jedenácti letech - měl jsem hroznej hlad a neměl na ni.
Mates: Kličku na ladění bubnu..
Coopi: V osmi letech jsem ukradl v obchodě gumový medvídky. Samozřejmě mě chytli a měl jsem z toho slušnej průšvih.
 
 

Reklama